fbpx
602 930 222
Vyhody_ekologicke_drogerie

Výhody ekologické drogerie a proč jí využívat

Věděli jste, že při používání chemických čistidel, chemie zůstává v domácnosti i na kůži? Pro alergiky se jedná o noční můru a celkově pro organismus to taky není to pravé. Přírodu máme jen jednu a ničit jí chemickými čističi není zrovna příjemná hudba budoucnosti. Podívejme se společně na výhody ekologické drogerie.

Doba jedová?

Mnoho čistících prostředků obsahuje různé kyseliny, žíraviny a různé chemické koktejly, které nejsou dvakrát příjemné pro prostředí. V dnešní době se mnoho lidí přiklání k bio stylu života, nakupují bio potraviny, kosmetiku kupují takovou, která není testovaná na zvířatech, ale úklid domácnosti je jedna z posledních mála položek, které opomíjejí.

Díky přírodním složkám obsažených s přírodní drogerii se nemusíme bát, že by nám popraskala kůže, nebo bychom si museli navlékat skafandr, abychom se náhodou něčím nepotřísnili.

Jak už je zřejmé, ekologická drogerie neubližuje přírodě, což některé firmy s radostí využívají, jako reklamu, avšak opak je pravdou, ale zpět k přírodě. Složky obsažené v přírodních čistidlech se totiž volně rozkládají.

Příjemné aroma krásně rozvoní domácnost, a to je fakt! Dalšími benefity ekologické drogerie je, že obsahuje organické látky, které odmašťují, leští, změkčují a zároveň působí antibakteriálně a dezinfekčně.

Ekologický čistič kuchyní (500 ml)

Mindset a pokora

Používat ekologickou drogerii není jediná cesta, jak mít čistou a udržovanou domácnost. Člověk musí začít hlavně u sebe. Vzhledem k BIO trendu, kdy že všechno BIO, je dost možné, že tak jako býčí trend na akciích jednou skončí a akcie padne, tak tento zdravý trend také. A také mít vlastní hlavu neuškodí. Mít respekt k přírodě by měl mít každý, bez ohledu na trendy. Pokud už jste ve fázi, kdy používáte ekologickou drogerii, možná by bylo dobré přemýšlet i nad obaly a taškami. Taková igelitka je sice nový módní doplněk, ale mít jednu kvalitní tašku, které vydrží je taka fajn. Takto se vám doma nebudou kupit různé sáčky a nebudete muset chodit tak často s košem J.

Z vlastní zkušenosti můžeme s čistým svědomím říct, že výše zmíněné platí a ekologickou drogerii bychom už neměnili. Také jsme si vyzkoušeli všemožné čističe, ať už přírodní či ty chemické, inu chybami se člověk učí a důležité je nezapomenout, že naše domácnost je naše svatyně a přeci nechceme, abychom si vytvářeli prostředí, které nám může ubližovat nebo našim blízkým. Pokud Vás zajímá, jaké ekologické čističe používáme, můžete se podívat zde.

 

Ekologický čistič koupelen (500 ml)

Hypoalergenní prostředek na nádobí (1 l)

Blog o přírodních produktech a jídle

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


© 2017 VRO s.r.o. Všechna práva vyhrazena. © Design & webhosting COLOR Studio