fbpx
602 930 222
mandala_ajurveda

Věděli jste? #9 – Ájurvédské čaje

Ájurvédské čaje

Dnes si shrneme v krátkém povídání, co jsou Ájurvédské čaje, čím jsou tak výjimečné a jaké mají léčivé účinky.

Na tyto čaje jsme narazili kdysi náhodou a sami jsme byli lehce skeptičtí, ale jak se časem užívání ukázalo, mají opravdu léčivé účinky a nejedná se o placebo efekt :). Před nějakou dobou jsme registrovali v naší skromné prodejně, že čaje se začaly více prodávat, a tak jsme se našich zákazníků ptali, zda jim opravdu pomáhají. Věkové hranice byla různorodá a problémy zákazníků také. Všichni nám potvrdili, že jim čaje pomáhají, jak už k lepšímu zažívání, tak odbourání stresu či svalových křečích.

Tak jsme se rozhodli, že naše čaje budeme lidem nabízet, když přijdou s nějakým problémem a víte co? Vraceli se s děkováním, že jim pomohly, dokonce ájurvédské čaje zaujaly jednu naší paní doktorku, která o nich začala psát studii a také s nimi léčit, ale o tom zase jindy.

Ájurvédské čaje a lékařství

caj_guduchi
ájurvédské čaje

Ájurvéda, neboli v překladu „nauka o životě“ nás učí o prastarých způsobech zdravého života a je to nejstarší lékařský systém.

 

Jedná se o jednoduché léčebné přístupy, které nás učí porozumět nám samotným. Pátrá po příčinách onemocnění, od zárodku nemoci, přes špatné životní návyky nebo dědičné předispozice. Zdravým přístupem k Ájurvédě je správný životní styl, ochota změnit svou rutinu a návyky.

 

 

AJURVÉDSKÝ ČAJ A JEHO ÚČINKY

Ájurvédská tradiční medicína pokládá čaj za nápoj prospěšný zdraví a posilující lék pro celé tělo. Posiluje nervový systém, dodává tělu energii, rozjasňuje mysl a je jak lékem, tak i prevencí proti nachlazení, alergiím a dalším nemocem.

AJURVÉDSKÝ ČAJ A JEHO SPRÁVNÁ PŘÍPRAVA

Ajurvédský čaj se pro domácí užití připravuje následovně: Na čajový šálek jedna čajová lžička. Zalije se vroucí vodou a nechá se 5 – 8 minut louhovat. Doporučujeme přefiltrovat.

Jaké čaje u nás najdete? Máme široký výběr, postupně chceme rozebírat jednotlivé čaje, ale uvedeme základní účinky, které naše čaje nabízí.

Shunthi podporuje funkce žaludečně-střevního traktu, prospívá komplexní imunitě střevní flóry, pozitivně ovlivňuje trávení a střevní peristaltiku.

Na:

Mnoho dalšího naleznete zde:

Snad Vás náš ůvod do této problematiky zaujal 🙂 Nemáme v úmyslu se zabývat alternativní medicínou, či magickými zaříkavadly Harryho Pottera, ale je vždy dobré hledat přírodní cestu, která Vám opravdu pomůže. Vaše názory nám můžete sdělit v komentářích na sociálních sitích, klidně volat, rádi si s Vámi popovídáme :).

 

 

Dhataki 100g

Ájurvédské čaje, Přírodní čaje

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


© 2017 VRO s.r.o. Všechna práva vyhrazena. © Design & webhosting COLOR Studio