fbpx
602 930 222
letni_tipy_na_prirodni_sladidla

Tipy na přírodní sladidla

 

 

Kdo z nás by neměl rád cukr, že ano? Úž od útlého věku jsme adaptování na tohoto tichého zabijaká, ve formě rafinovaného cukru, po kterém děti, ale i dospělí touží po zbytek života. Přemýšleli jste někdy, jak si „osladit život“ a zbytečně z toho nepřibírat nebo neškodit svému tělu? Představujeme vám tipy na přírodní sladidla.

Zdravé výhody přírodních sladidel

Tato sladidla mají vyšší počet polysacharidů, oligosacharidů a hlavně obsahují vyšší počet minerálních látek a vitamínů.

 

 

Agávový sirup

Extrahuje je z listů agáve. Obsahuje nejvíce fruktózy, avšak, na druhou stranu vysoká dávka je škodlivá. Z přebytků se tvoří tuk, který není „in“.

agave
Agave

Javorový sirup

Jedná se o kanadský produkt, navíc javor je národní strom. Je to koncentrovaná stromová míza, který se několikrát filtruje. Javorový sirup má kategorii A – C, například A je nejkvalitnější, C je vhodný na pečení. Na jeden litr se spotřebuje cca 40 litrů mízy, proto je cena těchto sirupů vyšší. Tento sirup obsahuje vysoké množství zinku a manganu.

javory_sirup
Javorový sirup

Sladěnka

Je to extrakt z naklíčených obilovin obsahující polysacharidy a minerální látky.

sladenka
Sladěnka

Datlový sirup

Kdo by nemiloval datle! A sirup z nich je ještě lepší! Sušené datle mixujeme s vodou a filtrujeme, odpařujeme. Tímto získáme sirup. Je to univerzální sirup na palačinky, dezerty nebo kaše.

datle_photo
Datle

 

 

Med

Náš oblíbenec, o medu jsme napsali hodně, tak si ho užijme, dokud ještě můžeme. Nejenže skvěle chutná, ale také má mnoho zdravotních benefitů. Snižuje krevní tlak, pomáhá při nemocech či léčí poruchy krevního oběhu. Více zde

Chcete si osladit život? Pokračujte zde.

med
Med

Stévie

Stévie je tropická rostlina, původem z Brazílie. Listy neobsahují kalorie a jsou mnohem sladší, než cukr. Tato rostlinka zlepšuje trávení.

 

Stevie
Stevie

Kokosový cukr

Kokos obsahuje nízký glykemický index, což je jeden z hlavních benefitů. Kokosy mají mnoho podob. Mléko je taky fajn, ale kokosová voda boduje. Má vysoký obsah minerálů, vitamínů, vápníku, fosforu a mnoho dalšího.

kokos
Kokos

Kvalitní čokoláda

Pokud jste dočetli až zde a ještě nemáte pocit přejedení či nutkavou chuť jít vykoupit cukrárnu, pustíme se do čokolády „teoreticky“. U kvalitních vysokoprocentních čokolád se nemusíte bát, že by jste nabrali, jako lední medvěd. Je to skvělá náhrada cukru a zdroj vlákniny. Už naše babičky říkaly, že čokolády redukují stres, pomáhají proti mrtvici a působí pozitivně na naší náladu.

Cokolada
Čokoláda

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


© 2017 VRO s.r.o. Všechna práva vyhrazena. © Design & webhosting COLOR Studio