fbpx
602 930 222
prirodni_repelent

Přírodní repelent proti komárům

Znáte to, léto v plném proudu a kamkoliv se hnete vás napadají komáří. Neznám člověka, který by měl radost, že je konstantě atakován komáry. Sepsali jsme pro vás pár tipů, jak komáry odpudit přírodní cestou. Zajímá vás jak? Pokračujte dále a zjístíte jaký je nejlepší přírodní repelent proti komárům.

Základem je vůně, která komáry odpuzuje. Přiznám se, že jsem tuto přírodní cestu nikdy nezkoušel, avšak opravdu funguje. Nuže, přesuňme se k rostlinkám.

 

Bazalka

bazalka
bazalka

Bazalka je skvělým pomocníkem v kuchyni a na pěstování, ale její charakteristická vůně působí proti komárům perfektně! Existuje několik druhů bazalky, proto můžete vyzkoušet, která je nejlepší a víte co? Kromě přírodního repelentu proti komárům budete mít čerstvé bylinky na vaření k dispozici ještě blíž.

 

 

 

Levandule lékařská

Levandule má charakteristickou vůni, která nejen uklidňuje, ale věděli jste, že je to také skvělý přírodní repelent? Pěstujte klidně na oknech, v pokoji nebo na zahradě a uvidíte, že po komárech nezbyde ani památka. Také doporučujeme levandulový sirup nebo čaj. Pro levandulový sirup klikněte zde.

levandule
levandule

 

 

 

 

 

 

Máta peprná

Mnoho druhů hmyzu se mě z neznámého důvodu vyhýbá zrovna Mátě peprné. Proto je vhodné si tuto rostlinku také pěstovat. Doporučuji si pár lístků rozmačkat a namazat s nimi ruce.

mata
máta

 

 

 

 

 

Česnek kuchyňský

cesnek
cesnek

Dokonce se najdou lidé, kterým zápach česneku vadí, tak proč by to nefungovalo na tyto „upíry“? Navíc, když budete mít zásobu česneku, můžete kouzlit i v kuchyni. O česneku jsme psali už kdysi, zde můžete najít pár užitečných informací.

Rozmarýn lékařský

rozmaryn
rozmarýn

Dalším skvělým pomocníkem jak v kuchyni, tak proti boji s komáry je rozmarýn. Rozmarýn se používá většinou na jehněčí maso či pokrmy z ryb, ale také ho můžeme využít, jako přírodní repelent proti komárům. Tato rostlinka dokonce odpuzuje i motýly.

Tip! Výše zmíněné rostlinky nemusíte pouze pěstovat, abyste odpudili komáry, ale jejich lístky rozmačkat a aplikovat na pokožku, budete mít přírodní ochranu, a ještě budete hezky vonět, teda … kromě česneku J

Vzhledem k tomu, že komárů začíná být čím dál víc a mnoho z nich jsou infikovaní. Samozřejmě nevylučuji i chemické repelenty, avšak u nás se zaměřujeme pouze na přírodní tipy. Navíc, štípance občas nevypadají hezky a jsou pěkně otravné.

Přírodní repelent

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


© 2017 VRO s.r.o. Všechna práva vyhrazena. © Design & webhosting COLOR Studio