fbpx
602 930 222
rostliny_ktere_cisti_vzduch

Pokojové rostliny čistící vzduch a zlepšují spánek

Pořídit si domů hezkou rostlinku, aby příjemně ladila s prostředím není žádný problém, ale přemýšlet nad tím, že některé rostlinky, nám nejen vizuálně vylepší prostředí už moc lidí nenapadne. Osobně jsem tento pokus zkoušel a opravdu můžu říct, že to svým způsobem funguje, ale přesuňme se ke konkrétním rostlinkám.

 

Břečťan

Břečťan pomáhá hlavně alergikům nebo těm, kteří mají astma. Tato kouzelná rostlina, která některým pěkně cupuje nervy „venku“, totiž odstraní až 94 % vzdušných nečistot během 12 hodin.

brectan

 

Aloe vera

Vypadá nejen krásně, ale není vůbec náročná na pěstování. Má schopnost uvolňovat kyslík po celou noc. Doporučuji pěstovat v keramických nádobách.

aloe_vera

Banánovník

Ačkoliv je to rostlina, která může mít i několik metrů, existují i menší verze, které čistí vzduch. Nedoporučuje se ale tuto rostlinku pěstovat ve velmi suchém prostředí.

bananovnik

Fíkus

Je to jedna z nejvíce pěstovaných rostlin, které umí čistit vzduch a používají se jako domácí dekorace. Tuto rostlinku pěstujte ale na slunném místě bez průvanu.

fikus

Lopatkovec

Jedná se o nenáročnou rostlinku, které snese i tmavší prostředí. Odstraňuje toxiny, zvyšuje vlhkost vzduchu a perfektně se hodí do ložnice.

lopatkovec

Jasmín

Má výraznou sladkou vůni, kterou lidé milovali už kdysi. Vůně jasmínu vede k vyšší kvalitě spánku a snížení pohybů ve spánku.

 

jasmin

Blog o přírodních produktech a jídle

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


© 2017 VRO s.r.o. Všechna práva vyhrazena. © Design & webhosting COLOR Studio