fbpx
602 930 222
Himalajske_ajurvedske_bylinne_caje

Himalájské ajurvédské bylinné čaje

Himalájské ajurvédské bylinné čaje – u nás čaj, v západním světě alternativní medicína

Ajurvéda se v západním světě stala alternativním druhem léčby. Jedná se o skutečně starý způsob léčby, jehož kořeny spadají až do druhého tisíciletí před naším letopočtem. Ajurvéda se považuje za nejstarší systém péče o lidské zdraví. Podle ní je základním principem zdraví rovnováha tří energetických charakteristik

Ajurvéda se specializuje na dynamické vyvažování životních energií v těle a většinu poruch označuje za psychosomatické. Každý člověk má podle ajurvédy svůj vlastní jedinečný energetický vzorec. To je každému dáno řadou rozmanitých faktorů a nemění se po celý život. Ovšem řada faktorů se pokouší naši přirozenou rovnováhu narušit, na což je nutné si dávat velice dobrý pozor.

Ajurvédské čaje – jak skladovat a připravit

V současné době se dá i na našem trhu narazit na celou řadu ajurvédských čajů. Řadí se mezi ně třeba himálajské ajurvédské bylinné čaje, které jsou exotické, osvěžující a chutné. Obsahují různé druhy bylin, jež jsou nejvhodnější pro zesílení organismu a udržení pevného zdraví. Ajurvédské čaje nejsou určené pro děti do tří roků a také pro těhotné či kojící ženy. Čaje by se měly uchovávat na suchém místě, kde teplota nepřesáhne 25 °C.

Obecně se dá říci, že u himalájských ajurvédských bylinných čajů platí zásady jako obvykle u čaje. Před použitím si přečtěte návod na přípravu, a pokud nebude určeno jinak, pak se jedna čajová lžička bylinné směsi přelije 250 mililitry vařící vody a směs se nechá přibližně deset až patnáct minut louhovat. Následně sceďte a můžete ajurvédský čaj konzumovat. Doporučené dávkování se u jednotlivých druhů liší, takže si přečtěte popis u konkrétního ajurvédského čaje.

Apana 100g

Himalájské ajurvédské bylinné čaje a jejich účinky

Himálajské byliny mají schopnost léčit, což se mezi lidmi traduje již dlouhá staletí. Himálajské byliny jsou součástí tradičního ajurvéského lékařství, jež je používá v mnoha různých kombinacích. Každý z bylin má široké spektrum působení, tudíž záleží na přesném poměru, v jakém je směs připravena, aby se posílil či omezil jejich specifický účinek. Himálajské ajurvédské čaje z bylin jsou opravdu výjimečnou kombinací léty prověřených bylin.

K nejzásadnějším účinkům se řadí obnovení tělesných i duševních sil. Tyto ajurvédské čaje dokážou harmonizovat tělesné funkce, podporují látkovou výměnu, regenerují tělesné tkáně a přispívají k lepšímu trávení a vyměšování. Zdravotní účinky získáte při pravidelném užívání těchto skvělých čajů.

Alochaka 100g

Více naleznete zde.

 

 

Ájurvédské čaje, Přírodní čaje

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


© 2017 VRO s.r.o. Všechna práva vyhrazena. © Design & webhosting COLOR Studio