fbpx
602 930 222
Detox_a_ocista_organismu

Detox a očista organismu

Detox a očista organismu

Čas od času je dobré pročistit tělo a zbavit ho toxických či odpadních látek. Tento proces je sice automatický, ale současný trend rychlého stravování a stresu, který je všude kolem nás toxické látky jen přiživuje. Detox a očista organismu je tedy nutností.

Jak čas utíká a toxiny se zvyšují v čím dál větších koncentracích, tělo na to začíná doplácet. Můžete na sobě pociťovat prvotní známky únavy, vnitřní neklid, podrážděnost nebo bolesti svalů a kloubů. Dále se může stát, že i pokožka začne být taková suchá, nehty so mohou třepit a x dalších věcí, které zdravé tělo nemá.

 

Správná strava ke správnému fungování

K nastartování správného režimu a efektivnímu detoxu je důležité začít hlavně u sebe. Změna jídelníčku je základem této úspěšné cesty.

Jakmile vytřídíte z jídelníčku to špatné, uvidíte progres. A co je vlastně to špatné? Náhlému zamezení rafinovaných cukrů ve formě sladkostí sice budete nějakou dobu unavení, ale to je jen proto, že se tělo zbavuje zbytků. Dalším bodem jsou těžká mastná jídla. „Hranolky s tatarkou jsou sice fajn“, ale mít je každý den taky není dvakrát zdravé. Za nás je největší zabiják zdravého životního stylu rychlé jídlo ve formě polotovarů.

Detox a očista organismu, jak na to?

Možná si říkáte, co tedy jíst, aby se tělo detoxikovalo a vy zase „skákali přes kaluže“. My vám to prozradíme, nebojte. Musíte myslet na to, že aby detox byl správný, netrvá jen den, ale je to kontinuální proces. Ve druhém případě, že chcete všechno hned, může nastat jojo efekt.

 

Lněné semínko

Obsahují antioxidanty, hořčík, draslík a vitamín E. Semínka obsahují i omega 3 a omega 6 masné kyseliny, které zlepšují nehty a vlasy.

Vláknina

Při konzumaci otrub, ovoce, zeleniny, luštěnin nebo ořechů uvidíte, že se vám zlepší zažívání. Tyto produkty snižují hladinu cholesterolu a cukru v krvi, pomáhají při normalizaci mikroflóry.

Med

Smíchejte med s vlažnou vodou a popíjejte každý den, měsíc v kuse. Med posiluje imunitu a dodává tělu energii.

Švestky

Švestky zbaví naše tělo otoku, snižují kyselost žaludku. Švestky jsou výborné na podporu trávení a také je vhodné je konzumovat v období zvýšeného stresu, neboť prospívají nervům a zvyšují psychickou odolnost. Co se vitamínů týče, švestka nepatří k ovoci, které by bylo výjimečné nějakým konkrétním druhem, spíše jde o množství a široké spektrum vitamínů, které obsahuje. Kromě vitaminu B12 a biotinu obsahuje švestka všechny vitaminy skupiny B. Už jen jedna švestka obsahuje stejné množství vitaminu B jako doplněk stravy z lékárny.

Dýně a dýňová semínka

Snadno stravitelná semínka pomáhají střevům od škodlivých látek. Dokonce mají omlazující účinky a posilují cévy. Viděli jste seriál Chernobyl? Víte, že dýňový džus čistí játra od toxinů a radioaktivních látek? J

Špenát

Kdo by nechtěl sílu, jako Pepek Námořník? Špenát obsahuje železo, zlepšuje a čistí krev a trávení.

 

Voda je základ!

Bez stálého pití vody není detox účinný. Voda sama o sobě očišťuje organismus a zbavuje ho nečistot.

 

Dejte tomu čas. Detox není opravdu něco coby se dalo zvládnout za den. Věříme, že jsme vám znovu a dobře poradili :).

 

Summary
Author Rating
1star1star1star1star1star
Aggregate Rating
no rating based on 0 votes

Blog o přírodních produktech a jídle

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


© 2017 VRO s.r.o. Všechna práva vyhrazena. © Design & webhosting COLOR Studio